מערכת רמקולים לבמות, להופעות, לחלל פתוח

מהי מערכת רמקולים ליין אריי? כל הפרטים שחשוב לדעת

סט רמקולים

מהי מערכת רמקולים ליין אריי? כל הפרטים שחשוב לדעת

מערכת ליין אריי (באנגלית Line Array – מערך טורי, שורה, שכפול) היא מערכת רמקולים המורכבת ממספר סוגי רמקולים זהים, למשל מספר של רמקולים פאסיביים, הממוקמים לגובה, אחד מעל השני בקימור. קימור זה המותקן בזוויות המדוייקות, והמרחק המדויק בין הרמקולים, הוא קרוב אבל אינו מפריע קונסטרוקטיבית לכל אחד מהאלמנטים להשמיע את גלי הקול שלהם למרחק בעוצמה רבה, להבדיל מרמקולים מוגברים מסורתיים.

מערכת זו יכולה להיות ממוקמת לכל כיוון, בעיקר אל כיוון מרכז הקהל באירוע, והיא בעלת יכולת למקד אתה הסאונד שהאנרגיה לא תתפזר אל התקרה או אל חלל ריק. בדרך כלל תמוקד בקדמת הבמה, בהופעות. מערכת הליין אריי ממוקמת באופן אנכי בלבד ומפזרת את הסאונד באופן רוחבי, זה הייחוד של המבנה שלה. היא מתאימה לחללים גדולים, סגורים או פתוחים כמו במות באולמות גדולים, איצטדיונים, אמפי פתוח, פארקים, ותיאטראות.

מערכת ליין אריי V8 היא  מערכת קומפקטית במיוחד עם גימור עמיד לטווח ארוך ובעלת מארז אלומיניום מתכוונן.

פרטי כל אחד מהאלמנטים במערכת:

ליין אריי V8 רמקול מיד עליון

ליין אריי V8 רמקול דאבל 8 אינצ’

V8 ליין אריי היא מערכת 2 דרכים, המספקת טווח תדרים של 65Hz-20KHz, עיצוב מארז הרמקולים מייצר תדר חלק.

שני טוויטרים בגודל 44 מ”מ  ושתי יחידות 8 אינצ’ בס ליצירת מערכת תדרים אמצע (מיד)/גבוה (היי) המקטינות את משקל המערכת, ומספקת יחס גבוה בין הווליום ל- SPL.

תדר אמצע / נמוך של V8 מכיל שתי יחידות של וופר בגודל 150W  “8 עם כיסוי אקוסטי מיוחד, המונע הפרעות ומבצע אופטימיזציה של כיוון התדרים האמצעיים.

שני הסלילים של הטוויטרים בגודל 44 מ”מ, מקטינים במידה רבה את מסרק ה- HF והפידבק, ומשפרים את איכות הצליל למרחקים ארוכים.

מארז V8 הוא בצורת סולם, עם מתלה אלומיניום מדויק. זוויות החיבור בין המארזים יכולות להיות מותאמות בין 0-6 מעלות, על מנת להתאים ולענות על הדרישות במיקומים שונים.

משטח המארז צבוע בצבע עמיד בגוון גלקסיה שחורה. וו גדול לנשיאת הידיות, ומחברי ניוטרק NL4 בכל המארזים לאחיזה בטוחה ומושלמת של כל הרמקולים במסגרת.

 

 

Share this post


לוגו של וואטסאפ כתבו אלינו בוואטספ!