מערכת רמקולים לבמות, להופעות, לחלל פתוח

פרוייקטים

אוגוסט 2018

איך תדע איזה ציוד הגברה מקצועי צריך לאירוע או למקום שלך?

מאמר זה יספק מידע שימושי לעזרה בבחירת ציוד הגברה למנהלי אירועים ואולמות, חברות הגברה, חברות הנותנות שירות של השכרת ציוד הגברה ומפעילים. ההמלצות של סקאינט יכולות להוות בסיס להתאמה וכיסוי של הצרכים הספציפיים לאירועים בסדרי גודל המצויינים בכתבה. בין הרמקולים ומכשירי ההגברה, נדגיש גם שימוש בבידוריות – מערכות שמע ניידות, המספקות צליל מלא וברור הן לדיבור במיקרופון והן להשמעת מוסיקה. בנוסף, כל התאמה של מערכת הגברה תלויה בתנאי המקום – האם האירוע יתקיים בחוץ או בחלל סגור, האם יש מגבלות מיוחדות במבנה המקום, מה תהיה כמות הקהל שצפוי להגיע, האם מדובר באירוע בגודל קטן/בינוני/גדול, מקום סגור או מרחב פתוח. ההמלצות שלנו מבוססות על חבילות של מספר מוצרים, שרובן כוללות גם אחד או שני דוברי מיקרופונים אלחוטיים. כל מערכת מיקרופונים כוללת שני מיקרופונים ומשדר לטווחים שונים.

לאירועים קטנים של מפעילים עד 50 איש

אירועים קטנים הם אירועים כמו מסיבות קריוקי, הופעות שירה, מסיבות ריקודים, הפעלות לילדים וימי הולדת, הפעלות ספורט, הרצאות, כנסים קטנים ועוד. באירועים אלו חשוב שהסאונד והמפעיל ישמע טוב. כמו כן חשובה הניידות, שיהיה קל להוביל את המערכת ממקום למקום, ושלא יהיה ריבוי של כבלים (בלי צורך לחיבור ישיר לחשמל). 

לאירועים כאלה אנו ממליצים על בידורית FDB 15 MK2 – המגיעה עם זוג מיקרופונים אלחוטיים UHF המשדרים עד למרחק של 30 מ’, הבידורית פועלת על בטריה נטענת, ויכולה להחזיק כ-3-6 שעות. ניתן להתחבר אליה בבלוטוס, דיסק און קי וכניסות נוספות.


מקום בגודל בינוני

מקומות בינוניים יכולים להיות חדרים או אזורים אשר מחזיקים קהל של 50 – 150 אנשים. כאשר אנו אומרים חלל פנימי בגודל בינוני, זה יכול להתאים למקומות הבאים:

כיתות לימוד (אולמות הרצאות קטנות / אולמות קטנים), טקסים פנימיים קטנים בארגונים וחברות (משטרה / צבא / ממשלה / חברות / תאגידים), הדרכה קבוצתית בחלל מקורה, בתי תפילה קטנים עד בינוניים (בית כנסת / כנסייה / מסגד).

לחללים כאלה אנו ממליצים על 2 רמקולים מוגברים FDB 600 A 12 אינצ’, מיקסר 5 ערוצים סטודיו מאסטר Club XS 5 Mixer Studiomaster, זוג מיקרופונים ידניים 22H של FDB המגיעים עם משדר של עד 80 מטרים, 2 סטנדים לרמקולים DB010 וסט של כבלים מקצועיים XLR מטר 10 תואם לרמקול ימין ושמאל.

במקרה שהקהל מגיע עד 300  איש, ניתן לבחור רמקולים יותר עוצמתיים,  FDB 800 A  15 אינצ’.

 

מקומות פנימיים וחיצוניים גדולים

אלה יהיו חללים גדולים או שטחים גדולים היכולים להכיל קהל של 500 עד 1,200 אנשים, לאירועים לדוגמה כמו :

אולמות אירועים, הופעות, אירועי בית הספר וחינוך – (אודיטוריום בגודל מלא / אולם ספורט / אולם הרצאות), ספורט מקורה (כדורעף / כדורסל), טקסים פנימיים גדולים (משטרה / צבא / ממשלה / חברות / חתונה), בתי תפילה גדולים (כנסייה / בית כנסת).

נמליץ על מערכות ליין אריי – שני רמקולים מיד באס,  וארבעה רמקולים דאבל 8 אינצ’  ושני סאבוופרים פסיביים של סטודיו מאסטר 3 מגברים  EMF AUDIO MA-8200  פרוססור דיגיטלי XP4080    מיקרופונים אלחוטיים עם משדר למרחק של 100 מטר מיקרופון אלחוטי UHF6000 Wireless Microphoneוחיווט XLR  וספיקונים לפי הצורך בשטח, לפני מבנה המקום או הבמה.

כמובן שתמיד מומלץ להזמין איש מקצוע למקום על מנת שיתאים בצורה מושלמת את הסאונד לשטח ולאקוסטיקה 052-3281310.

מה ההבדל בין תאורת שטיפה, ספוט ובים

עולם התאורה לאירועים מאוד מגוון, ומציע הרבה פתרונות, המתאימים למקומות ומצבים שונים. המטרה שלנו היא לבחור את גוף התאורה הכי מתאים שמשיג את האפקט המשמעותי ביותר לחלל.

היום יש לנו הרבה אפשרויות לבחירה ממספר רב של הפנסים שנוכל לרכוש, כמו כן, יש המון מילים מקצועיות מהז’רגון של תאורה שאיננו מבינים, אבל אם נלמד להבין אותן, נוכל להבין את משמעות הבחירות שלנו. למזלנו, ניתן לאחד בכמה קטגוריות את סוגי גופי התאורה – תאורת שטיפה, תאורת ספוט, ותאורת בים.

תאורת שטיפה

אלו גופי תאורה שמאוד נפוצים באולמות גדולים, ויכולים להיות מפנסים PAR פשוטים ועד לפנסים משוכללים. פנסים אלה אופייניים בפשטותם ותפעול קל. כאשר יש צורך באור פשוט, בהיר, תאורה, תאורת שטיפה היא הכי מתאימה. גופי תאורה אלה יהיו טובים ביותר ביצירת שטיפת אור נעימה ואחידה, למשל לבמה.

ראוי לציין שלמרות שגוף תאורה יחיד לא ייתן לך שליטה מלאה על כל המקום שאליו האור שלך מגיע, זה אפשרי ליצור תרחישים שונים של תאורה עם עדשות שונות על החלק הקדמי של מתקן.

אם לפני מספר כמה שנים היינו קונים נורות PAR 64 ו PAR 56 נורות, היום ה-PAR הוחלף לתומאס לד או PAR לד, וככלל, נמליץ לצרכן לעבור לפנסי לדים הנותנים את היתרונות הבאים: חיסכון בחשמל, תפוקת חום נמוכה מאוד, בלאי נמוך, נורת לד יכולה להחזיק עד 100 אלף שעות עבודה.

ישנן עוד אופציות לפנסים חכמים – למשל מובינג הד זום ווש המאפשר לנו לבחור את זווית אלומת האור על ידי מנגנון חכם הניתן לתכנות ושליטה על ידי פיקוד תאורה (קונטרולר) או תקשורת DMX 512. אנשים אוהבים את הפנס הזה מאחר והוא מאפשר יצירת סוגי אווירה שונים בפנס אחד בהשפעת המפתח של עדשות הפנס. פעם היו קונים פנסים במפתחים קבועים מראש וזה היה מגביל אותם ויוצר צורך לקנות כמה סוגי של פנסים אם מפתחים שונים  – צר מאוד, צר (15 מעלות), בינוני, או רחב (51 מעלות).

ניתן לקנות את פנסי השטיפה בצבעים שונים:

RGB אדום ירוק כחול

RGBW אדום ירוק כחול לבן

WW לבן חם

UV אולטרה סגול

נוריות אלה מאפשרות ייצוג צבע עשיר יותר על הבמה.

 

תאורת ספוט

הספוט הוא האח היוקרתי יותר של תאורת השטיפה. מטרתו של הספוט, וככלל מטרתינו בהצבת תאורה בחלל, היא להאיר את הדברים אותם נרצה להדגיש. למשל אם מדובר בהופעת מוזיקה, נרצה להדגיש את הסולן, או נגן מסויים בשלב מסויים בהופעה. או בחתונה, נרצה להדגיש את החתן והכלה על הרחבה בשיר הסלואו. הספוט נותן מראה נקי בחלל.

פנס ספוט מגיע לרוב עם צמצם,  שנותן פוקוס המצמצם את זווית אלומת האור לפי הצורך. ניתן לשלוט גם ברכות האור ופיזורו.

דבר נוסף לפנסי ספוט הוא הגובואים (GOBOS)   שאלה מיצגים אופטיים של צורות שונות. אלה בעצם פילטרים היוצרים צורות שונות. ניתן להקרין בעזרתם – אייקונים, לוגו של חברה ועוד. ניתן לסובב את הגובואים וליצור אפקטים מעניינים שונים.

LS90 של ביג דיפר ו- LS 150 של סקיילייט הם פנסי ספוט לד מומלצים.

 

תאורת בים

פנסי בים הם כמו הילד החדש בשכונה, הוא גוף היברידיש בדרך כלל משרת מטרה אחת – לתת תאורה בוהקת, באלומה חזקה לאורך הבמה. לפנסי הבים עדשות רחבות לפיזור האור, וגם אלומה דמויית לייזר. בתאורת בים יש גלגלי צבעים, ערבוב של גובואים, יש גם פנסים היברידיים שהם ספוט ובים גם יחד ונותנים לאותו פנס לשחק מספר תפקידים על הבמה.

מבחינה פונקציונלית נראה כי פנס בים לא משחק תפקיד משמעותי על הבמה, עם זאת פנסים אלה  משחקים תפקידים דרמטיים ובעלי כוח ומראה אנרגטי בהשפעתם על הבמה. הם יכולים להיות כתאורת סולו בבקלייט וליצור מראה משמעותי על הבמה.

 

שימוש בערפל על הבמה

ראוי להזכיר כי בעוד פנסי שטיפה אינם דורשים ערפל, פנסי ספוט ובים היושבים על טראסים או קורות דורשים כמות מספקת של ערפל על מנת להשיג את מטרתם. האפקט המירבי של גופי תאורה אלה הוא קרן האור בפועל, ולא רק מה היא מאירה. כאשר הבמה מוארת במגוון פנסי בים אפקטים שונים וצבעים בתוך הערפל, אז הבמה מתמלאת באמת עם אור ומשיגה מראה מרשים.

מה שזה אומר הוא שאם יש לך דפוס gobo בפנס ספוט חכם, במקרה שאין ערפל, והגובו מוקרן לרצפה, איש לא ישים לב לקיומו, עד שיפגע ברצפה, ויהיה הרבה פחות מורגש ומשמעותי, מאשר אם היה ערפל על הבמה וקרני הגובו היו חודרות בתוכו. כנ”ל לגבי פנסי בים. לכן, אם רוצים לתת שואו מרשים ואיכותי של תאורה, מומלץ לכלול מכונת ערפל בחוויה זו.

 

לסיכום

עיצוב תאורה טוב הוא כאשר המעצב מפיק את המירב מגופי התאורה שיש לו. אי אפשר לומר כי פנס אחד הוא טוב יותר מאשר אחר, או שיש צורך ליצור תערובת של כל שלוש סוגי התאורה. אלא, להבין את כל הפרטים הקטנים, יכולותיו וחסרונותיו של כל פנס, ואיך אלה יאפשרו למעצב, מנהל התאורה או הדיג’יי למקסם את עיצוב התאורה שלו ולהשיג את המגוון הרחב ביותר שנראה אפשרי.

יולי 2018

סט רמקולים

מהי מערכת רמקולים ליין אריי? כל הפרטים שחשוב לדעת

מערכת ליין אריי (באנגלית Line Array – מערך טורי, שורה, שכפול) היא מערכת רמקולים המורכבת ממספר סוגי רמקולים זהים, למשל מספר של רמקולים פאסיביים, הממוקמים לגובה, אחד מעל השני בקימור. קימור זה המותקן בזוויות המדוייקות, והמרחק המדויק בין הרמקולים, הוא קרוב אבל אינו מפריע קונסטרוקטיבית לכל אחד מהאלמנטים להשמיע את גלי הקול שלהם למרחק בעוצמה רבה, להבדיל מרמקולים מוגברים מסורתיים.

מערכת זו יכולה להיות ממוקמת לכל כיוון, בעיקר אל כיוון מרכז הקהל באירוע, והיא בעלת יכולת למקד אתה הסאונד שהאנרגיה לא תתפזר אל התקרה או אל חלל ריק. בדרך כלל תמוקד בקדמת הבמה, בהופעות. מערכת הליין אריי ממוקמת באופן אנכי בלבד ומפזרת את הסאונד באופן רוחבי, זה הייחוד של המבנה שלה. היא מתאימה לחללים גדולים, סגורים או פתוחים כמו במות באולמות גדולים, איצטדיונים, אמפי פתוח, פארקים, ותיאטראות.

מערכת ליין אריי V8 היא  מערכת קומפקטית במיוחד עם גימור עמיד לטווח ארוך ובעלת מארז אלומיניום מתכוונן.

פרטי כל אחד מהאלמנטים במערכת:

ליין אריי V8 רמקול מיד עליון

ליין אריי V8 רמקול דאבל 8 אינצ’

V8 ליין אריי היא מערכת 2 דרכים, המספקת טווח תדרים של 65Hz-20KHz, עיצוב מארז הרמקולים מייצר תדר חלק.

שני טוויטרים בגודל 44 מ”מ  ושתי יחידות 8 אינצ’ בס ליצירת מערכת תדרים אמצע (מיד)/גבוה (היי) המקטינות את משקל המערכת, ומספקת יחס גבוה בין הווליום ל- SPL.

תדר אמצע / נמוך של V8 מכיל שתי יחידות של וופר בגודל 150W  “8 עם כיסוי אקוסטי מיוחד, המונע הפרעות ומבצע אופטימיזציה של כיוון התדרים האמצעיים.

שני הסלילים של הטוויטרים בגודל 44 מ”מ, מקטינים במידה רבה את מסרק ה- HF והפידבק, ומשפרים את איכות הצליל למרחקים ארוכים.

מארז V8 הוא בצורת סולם, עם מתלה אלומיניום מדויק. זוויות החיבור בין המארזים יכולות להיות מותאמות בין 0-6 מעלות, על מנת להתאים ולענות על הדרישות במיקומים שונים.

משטח המארז צבוע בצבע עמיד בגוון גלקסיה שחורה. וו גדול לנשיאת הידיות, ומחברי ניוטרק NL4 בכל המארזים לאחיזה בטוחה ומושלמת של כל הרמקולים במסגרת.

 

 

ספטמבר 2017

יולי 2017

פרוייקט משותף עם לומייר lumiere – גשר טראס עגול

אנחנו רוצים להציג בפניכם פרוייקט משותף עם Sharon Tubul – Lumiere Lior Tidghi Lumiere מבית lumiere גשר טראס עגול שהולך להכיל את הגופי תאורה המובילים שלנו על במות האירועים והמסיבות. המון בהצלחה ותודה שבחרתם sky net.

לוגו של וואטסאפ כתבו אלינו בוואטספ!