מערכת רמקולים לבמות, להופעות, לחלל פתוח

איך תדע איזה ציוד הגברה מקצועי צריך לאירוע או למקום שלך?

איך תדע איזה ציוד הגברה מקצועי צריך לאירוע או למקום שלך?

מאמר זה יספק מידע שימושי לעזרה בבחירת ציוד הגברה למנהלי אירועים ואולמות, חברות הגברה, חברות הנותנות שירות של השכרת ציוד הגברה ומפעילים. ההמלצות של סקאינט יכולות להוות בסיס להתאמה וכיסוי של הצרכים הספציפיים לאירועים בסדרי גודל המצויינים בכתבה. בין הרמקולים ומכשירי ההגברה, נדגיש גם שימוש בבידוריות – מערכות שמע ניידות, המספקות צליל מלא וברור הן לדיבור במיקרופון והן להשמעת מוסיקה. בנוסף, כל התאמה של מערכת הגברה תלויה בתנאי המקום – האם האירוע יתקיים בחוץ או בחלל סגור, האם יש מגבלות מיוחדות במבנה המקום, מה תהיה כמות הקהל שצפוי להגיע, האם מדובר באירוע בגודל קטן/בינוני/גדול, מקום סגור או מרחב פתוח. ההמלצות שלנו מבוססות על חבילות של מספר מוצרים, שרובן כוללות גם אחד או שני דוברי מיקרופונים אלחוטיים. כל מערכת מיקרופונים כוללת שני מיקרופונים ומשדר לטווחים שונים.

לאירועים קטנים של מפעילים עד 50 איש

אירועים קטנים הם אירועים כמו מסיבות קריוקי, הופעות שירה, מסיבות ריקודים, הפעלות לילדים וימי הולדת, הפעלות ספורט, הרצאות, כנסים קטנים ועוד. באירועים אלו חשוב שהסאונד והמפעיל ישמע טוב. כמו כן חשובה הניידות, שיהיה קל להוביל את המערכת ממקום למקום, ושלא יהיה ריבוי של כבלים (בלי צורך לחיבור ישיר לחשמל). 

לאירועים כאלה אנו ממליצים על בידורית FDB 15 MK2 – המגיעה עם זוג מיקרופונים אלחוטיים UHF המשדרים עד למרחק של 30 מ’, הבידורית פועלת על בטריה נטענת, ויכולה להחזיק כ-3-6 שעות. ניתן להתחבר אליה בבלוטוס, דיסק און קי וכניסות נוספות.


מקום בגודל בינוני

מקומות בינוניים יכולים להיות חדרים או אזורים אשר מחזיקים קהל של 50 – 150 אנשים. כאשר אנו אומרים חלל פנימי בגודל בינוני, זה יכול להתאים למקומות הבאים:

כיתות לימוד (אולמות הרצאות קטנות / אולמות קטנים), טקסים פנימיים קטנים בארגונים וחברות (משטרה / צבא / ממשלה / חברות / תאגידים), הדרכה קבוצתית בחלל מקורה, בתי תפילה קטנים עד בינוניים (בית כנסת / כנסייה / מסגד).

לחללים כאלה אנו ממליצים על 2 רמקולים מוגברים FDB 600 A 12 אינצ’, מיקסר 5 ערוצים סטודיו מאסטר Club XS 5 Mixer Studiomaster, זוג מיקרופונים ידניים 22H של FDB המגיעים עם משדר של עד 80 מטרים, 2 סטנדים לרמקולים DB010 וסט של כבלים מקצועיים XLR מטר 10 תואם לרמקול ימין ושמאל.

במקרה שהקהל מגיע עד 300  איש, ניתן לבחור רמקולים יותר עוצמתיים,  FDB 800 A  15 אינצ’.

 

מקומות פנימיים וחיצוניים גדולים

אלה יהיו חללים גדולים או שטחים גדולים היכולים להכיל קהל של 500 עד 1,200 אנשים, לאירועים לדוגמה כמו :

אולמות אירועים, הופעות, אירועי בית הספר וחינוך – (אודיטוריום בגודל מלא / אולם ספורט / אולם הרצאות), ספורט מקורה (כדורעף / כדורסל), טקסים פנימיים גדולים (משטרה / צבא / ממשלה / חברות / חתונה), בתי תפילה גדולים (כנסייה / בית כנסת).

נמליץ על מערכות ליין אריי – שני רמקולים מיד באס,  וארבעה רמקולים דאבל 8 אינצ’  ושני סאבוופרים פסיביים של סטודיו מאסטר 3 מגברים  EMF AUDIO MA-8200  פרוססור דיגיטלי XP4080    מיקרופונים אלחוטיים עם משדר למרחק של 100 מטר מיקרופון אלחוטי UHF6000 Wireless Microphoneוחיווט XLR  וספיקונים לפי הצורך בשטח, לפני מבנה המקום או הבמה.

כמובן שתמיד מומלץ להזמין איש מקצוע למקום על מנת שיתאים בצורה מושלמת את הסאונד לשטח ולאקוסטיקה 052-3281310.

Share this post


לוגו של וואטסאפ כתבו אלינו בוואטספ!